Népi gyógyászat

A vidéki, falusi ember házipatikája az erdő és a mező volt növényeivel, „varázslatos” hatású füveivel, gyökereivel, fáival, leveleivel, gyümölcseivel. Ez a „gyógyszertár” ma sem tünt el teljesen, a virágoknak változatlan hatalma van, mint ahogyan azt a költő, Juhász Ferenc is megénekli csodálatos versében.

„Megváltó-véretek zöld gerincvelőtökbe épül, honalj-májatokba buzog ti zöld varázslók, virág-sámánok, virágorvosok, gyönyörű gyógyítók, eleven gyógyszerek szívér-tágítók, légzőszerv tisztítók, ti tüdő-buzdítók, seb-forrasztók, fulladás-szüntetik, szemet vidítók!” (Juhász Ferenc: A virágok hatalma) TOVÁBB

Rádióesztézia

A radiesztézia sugárérzékelést jelent. Mindenki hallott már a földsugárzás káros hatásairól, ingás pálcás mérésekrõl, a hálószoba esetleges átrendezésérõl. Egyre elfogadottabb mind a jelenség létezése, mind az általa okozott panaszok betegségek felismerése. TOVÁBB

Vissza a "gyökereinkhez"

"A nyugati civilizáción belül egyre nagyobb tömegek ábrándulnak ki a drága és személytelen 'hagyományos' orvosi ellátásból. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint az iparilag fejlett országokban rohamosan nő a természetes gyógyító eljárások alkalmazása a lakosság körében. Sajnos keresésük gyakran a másik végletbe csap, saját népi gyógyászati hagyományuk helyett kínai, indiai, japán gyógyító eljárásokkal próbálkoznak..

Az idők során minden népnek saját gyógyító hagyománya alakult ki, amely az adott tájegység éghajlatához, növény- és állatvilágához, az ott élők lelki beállítottságához legközelebb álló.