Biomasszázs

A masszázs a test felületén, meghatározott fogásokkal, kezelési céllal alkalmazott mechanikus és bioelektromos inger, melyre kialakuló válaszreakció a fizikai gyógyulás. Az ember testét érő manuális mechanikai behatások részben közvetlenül, részben közvetve (neurohormonális úton) befolyásolják a sejtek és szövetek működését, elsősorban lokálisan (nedvkeringés, izomtónus), de távoli a szervekben is (zsigerek, központi idegrendszer).

A masszázs hatására a testben növekszik a véráramlás, ennek következtében a szervekben helyreáll az energiák áramlása. Az optimálissá váló nyirokkeringéstől a felhalmozódott salakanyagok fellazulnak, kiürülnek. Mozgásba lendülnek a test öngyógyító erői, erősödik az immunrendszer. Beszabályozódik a hormonrendszer, az idegrendszer kisimul.

A masszázs hatással van a vérkeringésre, javul a nyirok- és véráramlás. Kitágulnak a kapillárisok, az anyagcsere folyamatok felélénkülnek, az izmok teljesítőképessége megnő. Légzés, pulzusszám, vérnyomás megváltozik, vércukorsszint csökken. Ingerlő masszázsfogások hatására fokozódik szervezet aktivitása, míg a nyugtató fogások hatására ellazul, megnyugszik.

A biomasszázs alkalmazott formái:

  • - teljes testmasszázs (50 perc)
    - hátmasszázs (25 perc)
    - talpmasszázs (25 perc)
    - kézmasszázs (25perc)
    - frissítő/fiatalító arcmasszázs (25 perc)
  • - frissítőmasszázs (25 perc)
  • - auramasszázs (25 perc)
  • - csakramasszázs (25 perc)
  • - szeretetmasszázs (25 perc)
  • - nyugtatómasszázs (25 perc)
  • - celluitiszmasszázs (25 perc)

Sokak számára az ellazulás, relaxáció nehéz feladat, mégis nagyon fontos, hiszen napjainkban a stressz egyre több panaszt és betegséget vált ki. Az általános orvosokat 90%-ban olyan stresszhez kapcsolódó panaszok miatt keresik fel, mint a fej-, hát- és nyakfájás, szem túlterhelés, gyenge koncentrálóképesség, szorongás, depresszió, ingerlékenység, harag, magas vérnyomás, kimerültség stb.

A masszázsterápia nem csak az izmokat, bőrt és a vérkeringést frissíti fel, hanem csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre is. A masszázs aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ezzel ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit, feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállását.

A masszázsterápia segít tudatosítani a testben önkéntelenül fenntartott feszültségeket. Minél inkább tudatosodnak a test reakciói, annál gyakrabban fogja időben felismerni a feszültségek kialakulását, és így tudatosan megszabadulhat azoktól, még mielőtt kifejthetnék káros hatásukat a szervezetre.

Energetikai masszázs
Az energetikai mezők ugyanúgy hálozzák be a testet mint a vérerek, ezért a maszírozás hathatós gyogymód lehet. Speciális maszírozással kioldhatóak a energetikai vonalak görcsei, ezért újra kering a szervezetben a tápláló energia és a betegség kialakulása minimumra csökken.

Stresszoldó masszázs
A szervezet az egész heti rohanás következtében felhalmozza a stresszt, aminek következtében kialvatlanság, alvászavar alakul ki. A szervezet nem tud pihenni és regenerálódni. Következmény: teljesítőképesség csökkenése és végső soron betegségek ( magas vérnyomás, szív és érrendszeri betegségek) alakulnak ki. Heti egyszeri speciális masszázs, kioldja a stresszt ami álltal a megnyugvó szervezet pihen, alszik. Nincs szükség pótszerekre ( kávé, ital, kábitószer)

Energetikai feltöltés
A napi munka során a szervezet lemerül energetikailag, a csakrák elzáródnak a tápláló energia nem kerülhet be a szervezetbe. Következmény: tompaság, fáradtság, negatív gondolatok stb. Energetikai feltöltés következménye : nyugodt, kiegyensúlyozott munkavégzés, a pozitív energiák felvétele, pozitív gondolkodás.

Ödéma masszázs
Izületeink túlzott igénybevétel miatt túl sok folyadékot termelnek, mely az izület ben felhalmozódik. Fájdalom, mozgáskorlátozottság. Ezt legtöbbször a folyadék leszívásával oldják meg. Speciális maszírozással a folyadék felszívodok és gyógyul az izület.

Figyelem!

Masszázs után igyon sok folyadékot (lehetőleg szénsavmentes ásványvizet), legalább másfél-két litert. Masszázs után nem feltétlenül érzi jól magát az ember, a szervezet leterheltségétől függően beindul a méregtelenítés, vizelet, székletürítés lehetséges. Levertség, fáradtság, fejfájás esetleg hőemelkedés jelentkezhet, de két-három alkalom után elmúlik. Beindul a szervezet méregtelenítése, az emésztés fokozódik.

 

Masszázs hatása

Hatása a bőrre

A masszázs erősíti a faggyú- és izzadtságmirigyek kiválasztó munkáját, eltávolítja az elhalt hámsejteket, javítja a bőr anyagcseréjét, puhítja a hegeket és erősíti a szervezet védekezőképességét. Elősegíti a bőr rugalmasságának megőrzését, ezáltal lassítja öregedését.

Hatása az idegrendszerre

Bizonyos masszázstechnikák hatékonyan csökkentik az érző idegvégződések érzékenységét, ezért ezeket gyakran alkalmazzák fájdalomcsillapításra ideggyulladás és idegfájdalmak esetén. A lágy fogások stimulálják a mozgatóidegeket, emelik az izmok ingerelhetőségét.

Hatása a pszichére

Egyes technikák nem csupán a mozgásszervi betegségek esetén, hanem mentális értelemben is hathatós segítséget nyújthatnak. A lágy masszázsfogások megnyugtatják az idegeket, szabaddá teszi a légzést, oldja a feszültségeket , segítenek az ellazulásban. Előfordulhat, hogy masszázs közben a páciens egyszerűen álomba merül Ez is a test, a lélek és az elme mély ellazulásának jele.

Hatása az izmokra és ízületekre

A masszázs hatására a megfeszült ellazulnak (detonizálás), az ernyedt izomzat pedig újult erőre kap, helyreállhat a normál izomfeszesség. Intenzív testmozgás után az anyagcsere során termelődő tejsav lerakódik az izomszövetekben, ami izomlázat, izomgörcsöket eredményezhet. A masszázs elősegíti a tejsav eloszlását és kiürülését a fáradt izomzatból, ezáltal enyhíti a fájdalom és fáradtságérzetet. A sportolók verseny előtti felkészítése során alkalmazott masszázs segít a fáradtság csökkentésében, javítja az izomtónust, fokozza az izom rugalmasságát és az összehúzódás erejét növelve, erősíti az izmokat.

Hatása a csontokra

Csont, vagy izületi sérülések után, mivel az izmok és ízületek mozdulatlanságra kényszerülnek, lelassul a helyi vérkeringés, nyirokpangás következik be, ez pedig duzzanathoz, izomletapadásokhoz vezet. Megfelelő masszázs alkalmazásával felgyorsíthatjuk a vér- és nyirokkeringést, eloszlik a duzzanat, fellazul az összetapadás, és az ízület visszanyeri egészséges aktivitását.

Hatása a vérkeringésre

A masszázs akár többszörösére is növelheti a felületes és a mélyen fekvő testszövetek vérellátását. A vérellátás javítja a sejtek oxigén- és tápanyagellátását. Emellett az érintés és az élénkebb vérkeringés a nyirokrendszer működését is serkenti, amitől javul a lerakódott salak és méreganyagok kiválasztásának és elszállításának hatásfoka. A vér- és a nyirokkeringés megélénkülése gyúrással érhető el. A megfelelő immunvédekezés alapja pedig nem más, mint a kielégítő vérkeringés és a jól működő nyirokrendszer.

Hatása a szervekre

A masszázs belső szerveink működésére is hatással van. Ez abból adódik, hogy belső szerveink kapcsolatban állnak bőrünk bizonyos zónáival, és köztük reflexszerű (automatikus) reakciók léphetnek fel. A bőr ilyen jellegű zónáinak célirányos masszírozásával befolyásolhatjuk egyes szerveink, mint például a vese, a máj vagy a szív működési zavarait. ezen az elven alapul a láb reflexzónáinak masszírozása, valamit a kötőszöveti masszázs.